ЦСКА Москва се утеши с трофея във ВТБ Лигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/06/2021 21:11

Доминацията на ЦСКА Москва във ВТБ Лигата няма спиране. „Армейците“ ликуват с трофея в регионалния турнир за девети пореден и общо 11-и път в своята история. Селекцията на Димитрис Итудис се наложи над УНИКС Казан с 89-81 в третия мач от финалите, изигран в „Мегаспорт Арена“. Това се оказа достатъчно на московчани да спечелят серията с 3-0 успеха срещу баскетболистите, водени от Валери Колесников.

Така ЦСКА се утеши със златото в регионалната надпревара, след като не успя да спечели отличие през този сезон в Евролигата. За УНИКС това е четвърти медал във ВТБ Лигата.

Домакините имаха известно предимство през повечето време в първата част и след 10 минути игра поведоха с 5 точки. Московчани вдигаха още повече оборотите през следващия период и авансът им придоби двуцифрени измерения, за да се оттеглят на голямата почивка при 52-40.

При подновяването на играта „армейците“ продължиха да контролират събитията на паркета и преди началото на последната четвърт активът им бе 11 точки. Ролите на паркета се размениха във финалната десетка, когато гостите съкратиха значителна част от своето изоставане и направиха мача интересен. Все пак ЦСКА не допусна срив в своята игра и до финалната сирена удържа ценната победа.

Торнике Шенгелия поведе участника в Евролигата към триумфа със своите 19 точки и 7 борби. Уил Клайбърн реализира 18, Даниел Хакет отбеляза 17, Йоханес Войтман финишира с 10 и 6 овладени под двата ринга топки. Хакет бе обявен за MVP на плейофите.

Джон Браун бе над всички за тима от Казан с 25 точки и 11 борби. Джамар Смит наниза 17 и 4 точни изстрела зад дъгата, по 12 вкараха Джон Холанд и Окаро Уайт.