Георги Сираков с приличен мач за Бишелие в Италия

Източник: Веселин Михайлов 02/05/2021 23:29

Георги Сираков и Бишелие инкасираха трето поредно поражение в италианската Серия Б. Пред своя публика Сираков и компания загубиха от Виртус Касино с 67-73 в двубой от осмия кръг в Регион D. Играчите на Бепе Воца вече се намират на осмото място във временното класиране, като разполагат 10 успеха и 11 загуби, с което запазват надежди за класиране в плейофите. На 8 май Сираков и неговите съотборници ще бъдат гости на Рома в отложен мач от третия кръг.

Двата тима си размениха по една част и на полувремето светлинното табло светеше при 40-38 в полза на гостите. След подновяването на играта домакините сториха всичко по силите си да обърнат резултата, но техните съперници не позволиха това да се случи.

Сираков започна като титуляр и за пореден път се представи прилично. Бившият юношески национал отново се нареди сред най-резултатните. Гардът се отчете с 14 точки, 2 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 31 минути в игра. При стрелбата си той бе 4/7 от средно разстояние и 2/11 отвъд дъгата.

Матео Сантучи има 16 точки за „лъвовете“, Фадилоу Сек остана с 14 и 12 борби. Донато Витале реализира 11, Фабио Галантино вкара 10.

Даниеле Грили отвърна за гостите с 24 точки.