Николай Вангелов и Наполи си проправиха път до плейофите в Италия

Източник: Веселин Михайлов 02/05/2021 22:58

Николай Вангелов и Наполи записаха втори пореден и общо 11-и успех, с което си гарантираха място в плейофите на италианската Серия Б. Българинът и неговите колеги спечелиха при визитата си на Катанзаро с 80-75 в среща от последния осми кръг в Регион D. Селекцията на Аугустино Орилио има и 10 загуби, като се придвижи на седмата позиция в подреждането на втората фаза. На 6 май (четвъртък) Вангелов и неговите компания ще бъдат домакини на Пулия в отложена среща от петия кръг.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от PSA Partenope Sant’Antimo (@partenopesantantimo)

Първата част премина под знака на равенството, а на полувремето гостите се прибраха с актив от 5 точки. При подновяването на играта неаполитанци не отстъпиха водачеството и това бе всичко.

Вангелов намери място в стартовата петица и помогна за ключовия триумф. Бившият младежки национал остана на крачка от дабъл-дабъл. Центърът регистрира 8 точки, 9 борби и 1 асистенции за 23 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 4/7 от близка дистанция.

Яков Милошевич бе над всички за Наполи с 19 точки и 8 борби. Филберто Дри навъртя 16 и 6 овладени под двата ринга топки, Алесандро Спердуто наниза 10 точки.

Паскуале Баталия изригна с 30 точки и 4 тройки за домакините.