Добър Борислав Младенов допринесе за нова победа на Римини

Източник: Веселин Михайлов 02/05/2021 22:15

Борислав Младенов и Куизи спечелиха за трети пореден и общо 15-и път в италианската Серия Б. Българинът и неговите съотборници триумфираха като гости срещу Чечина със 70-65 в двубой от последния осми кръг в Регион А. Баскетболистите на Масимо Бернарди имат на своята сметка и 7 загуби, което ги постави на второто място в крайното класиране на втората фаза. За Младенов и неговите съотборници предстои участие в плейофите.

Двата отбора си поделиха по една четвърт през първото полувреме и на голямата почивка домакините се оттеглиха при 36-30. Тимът от Чечина продължи да има предимство след подновяването на играта, но впоследствие гостите обърнаха хода на събитията и до финалната сирена удържаха победата.

Младенов започна мача в стартовата петица и допринесе за поредния успех на „раците“. Бившият младежки национал затвърди добрите впечатления за себе си и бе сред най-резултатните. Крилото регистрира 11 точки, 3 борби и 2 отнети топки за 25 минути в игра. При стрелбата си той бе 4/9 от средно разстояние и 1/1 от тройката.

Александър Симончели реализира 18 точки за победителите, Джорджо Бролия навъртя 17 и 7 борби, Никълъс Кроу вкара 12 и 4 тройки.

Алесандро Чепарано и Саверио Бартоли отбелязаха по 11 точки за домакините.