Чудесен Александър Янев върна Бърно в играта на четвъртфиналите в Чехия

Източник: Веселин Михайлов 02/05/2021 21:05

Александър Янев и Бърно се върнаха към победите в плейофите на Чехия. Българинът и неговите колеги оцеляха при гостуването си на Прага с 81-75 в четвъртата среща от четвъртфиналната фаза. Баскетболистите на Любомир Ружичка успяха да изравнят до 2-2 успеха серията. Петата решителна среща ще бъде на 5 май (сряда) в Бърно.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Basket Brno (@basketbrno)

Домакините стартираха по-съсредоточено и успяха да си изградят двуцифрен аванс, който в края на първата част бе 11 точки. Във втория период гостите се активизираха и направиха мача интересен, но техните съперници поведоха с 42-39.

След прекъсването отборът от чешката столица продължи да играе ролята на лидер и преди началото на последната десетка с 8 точки. Тимът от Бърно нямаше никакво желание да се предава и намери сили да обърне хода на събитията в заключителната четвърт, с което стигна до драматичния успех.

Янев за пореден път намери мястото сред титулярите и имаше огромна роля за важния триумф на „лъвовете“. Българският национал постави името си сред реализаторите. Крилото се прибра в съблекалнята с 20 точки, 2 борби и 2 асистенции за 36 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 5/6 от средна дистанция, 3/4 отвъд дъгата и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Виктор Пулпан също се отчете с 20 точки за победителите, Джевион Блейк записа 13, Симон Пършил остана с 10 и 7 борби.

Ондреж Сенал бе най-резултатен за домакините със 17 точки.