Балкан не прояви милост срещу обезкървен Берое (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/04/2021 19:25
Балкан не прояви милост срещу обезкървен Берое (ВИДЕО) balkan-basket.com

Балкан Ботевград постави ударно начало на плейофите в НБЛ. Селекцията на Йовица Арсич отвя Берое Стара Загора с 94-58 в първа среща от четвъртфиналите. В „Арена Ботевград“ четвъртфиналистът във ФИБА Къп улесни своята задача още през първата част и до финалната сирена не погледна назад. В игра за ботевградчани се завърна Станимир Маринов. Любомир Минчев не разчиташе на контузените Николай Стоянов, Павел Маринов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгин, а на паркета не се появи и възстановеният Брейди Роуз.

„Зелените“ вече водят с 1-0 победи в четвъртфиналната серия. Следващият мач ще бъде на 24 април (събота) в Стара Загора.

Домакините загатнаха за развоя на мача още в неговото начало и на бърза ръка си изградиха солиден аванс, като с ключов принос бяха Божидар Аврамов и Дарко Балабан, които нямаха спиране. Гостите се намираха в абсолютна безизходица, а проблясъците в играта на Дамян Минков и Джеймс Гавин не дадоха желания ефект и ботевградчани се изстреляха с 22 точки напред в края на встъпителния период.

Димитър Димитров и Давонтей Джордан поеха диригентската палка в следващата четвърт и авансът в полза на „зелените“ стана още по-внушителен за отрицателно време. Гавин и Минков правеха всичко по силите си да съживят редиците на старозагорци, но техните усилия се оказаха крайно недостатъчни. Впоследствие Аврамов и Балабан отново загатнаха за своите реализаторски способности, за да фиксират 53-23 в полза на четвъртфиналиста във ФИБА Къп.

След прекъсването Балкан не сложи спирачки и продължи да доминира, с което окончателно обезсмисли интригата.

Божидар Аврамов се отличи за ботевградчани с 22 точки и 8 борби, които допълни и с 4 успешни шута зад дъгата. Дарко Балабан допринесе за изразителния триумф с 22 и 7 овладени под двата ринга топки, Давонтей Джордан вкара 12.

Джеймс Гавин бе над всички за Берое с 20 точки и 6 асистенции, както и с 4 точни шута отвъд дъгата. Дамян Минков реализира 13, Михаил Комбаков има 11 и 6 борби.