Дий Бост и Монако отметнаха пореден съперник във Франция (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/04/2021 00:18

Дий Бост и Монако фиксираха четвърта поредна и общо 15-та победа в Лига Про А. Американецът с български паспорт и неговите съотборници спечелиха при гостуването си на Метрополианс 92 с 85-78 в мач от 31-ия кръг. Баскетболистите на Звездан Митрович имат на сметката си и 2 загуби, като все още се намират на върха във временното класиране на френския елит. На 23 април (петък) Бост и компания ще бъдат гости на Страсбург.

Гостите изиграха по-добро първо полувреме, спечелено с 49-38. След подновяването на играта „монегаските“продължиха да имат двуцифрена преднина и до края не позволиха на своите съперници да си помислят за обрат.

Бост попадна в стартовата петица и се задържа на паркета 24 минути, за които се представи на добро ниво. За това време българският национал регистрира 8 точки, 2 борби, 5 асистенции, 1 отнета топка и 2 чадъра. При стрелбата си гардът бе 2/6 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удара.

Маркъс Найт отбеляза 18 точки за финалиста в Еврокъп, Роб Грей добави 16.

Томер Гаинт стана най-резултатен за домакините с 18 точки.