Американец съсече Байерн Мюнхен на старта в плейофите в Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 20/04/2021 23:52
Американец съсече Байерн Мюнхен на старта в плейофите в Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Армани Олимпия Милано стартира драматично, но победоносно своето участие в плейофите на Евролигата. Селекцията на Еторе Месина оцеля срещу Бейрн Мюнхен със 79-78 в първи мач от четвъртфиналите, изигран в „Медиоланум Форум“. В ролята на герой за победителите се оказа Зак Лидей, който реализира победния кош във финалните акорди. По този начин италианците поведоха с 1-0 успеха срещу играчите, водени от Андреа Тринкиери. Втората среща ще се състои на 22 април (четвъртък) в Милано.

Слабата резултатност преобладаваше дебютните минути, като равенството често бе изписвано на таблото. Честите нарушения и от двете страни допълнително накъсаха играта, а във финалните акорди на дебютната част индивидуални изяви на Дей Джей Джонсън позволиха на гостите да дръпнат с едва 2 точки разлика.

Германците развалиха статуквото и стартираха ударно следващия период със серия от 23-5, извършена от Ди Джей Сили, Джейлън Рейнълдс, Уейд Болдуин и Джонсън, което се оказа напълно достатъчно да направят преднината си комфортна. Домакините редуваха грешни и безплодни атаки, а това улесни допълнително баварците, които се прибраха в съблекалнята при 44-27.

След паузата италианците промениха коренно своето отношение и намериха начин да съкратят значително изоставането си чрез Кевин Пънтър, Владимир Мицов и Малкълм Дилейни. Точната ръка на Сили продължи да трови нервите на италианската защита и върна увереността на тима от Мюнхен, за да го изведе с 11 точки в края на третата десетка.

Серхио Родригес и Зак Лидей демонстрираха своята класа и дадоха ход на отбора от Милано в началото на заключителната четвърт, като стопиха изоставането му само до 2 точки. Последваха важни намеси на Джеймс Джист и Сили, с което върнаха предимството на участника в Бундеслигата. В следващия момент точни стрелби на Кайл Хайнс, Родригес и Лидей направиха така, че Армани да стигне до пълен обрат, повеждайки с 3 точки при оставащи 36 секунди. Болдуин отвърна с два точни наказателни удара в ответната атака, а след това Дилейни пропусна. Така се стигна до последните 1.2 секунди, когато не трепна от линията за изпълнение на наказателни удари и Байерн поведе само с точка. В ответното нападение Лидей отбеляза със сирената и прати радостта в лагера на домакините.

Зак Лидей бе големият герой за Армани. Американецът се отличи за победителите със своите 17 точки и 7 борби. Серхио Родригес наниза 13, Кевин Пънтър реализира 11, Малкълм Дийелни записа 10 и 6 овладени под двата ринга топки.

Ди Джей Сили отговори за Байерн с 23 точки, 6 борби и 5 тройки. По 10 вкараха Уейд Болдуин и Джей Джей Джонсън.