Мощно начало за Анадолу Ефес в плейофите на Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 20/04/2021 21:42
Мощно начало за Анадолу Ефес в плейофите на Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Анадолу Ефес постави ударно начало на плейофите в Евролигата. В „Синан Ердем Доум“ играчите на Ергин Атаман отнесоха Реал Мадрид с 90-63 в първа среща четвъртфиналите. Турците имаха известен превес през първото полувреме, но във второто демонстрираха повече баскетболни аргументи и не оставиха съмнения в своя триумф. Така Анадолу поведе с 1-0 победи срещу състава, воден от Пабло Ласо. Вторият мач от серията ще бъде на 22 април (четвъртък) в Истанбул.

По-добрата игра в офанзивен и дефанзивен план помогна на гостите да вземат инициативата в началните минути, като най-деен се оказа Николас Лапровитола. Домакините намериха сили да отговорят и да обърнат развоя на събитията в своя полза с общи усилия на Крунослав Симон, Сертач Шанлъ, Родриг Бобоа и Шейн Ларкин, за да си осигурят минимална разлика от 2 точки в края на откриващата четвърт.

Солови акции на Ларкин, Бобоан и Шанлъ направиха така, че турците да останат в ролята на лидери през следващата десетка. Успешни стрелби зад дъгата, дело на Трей Томпкинс и Лапровитола, поведоха испанците към обрата. Въпреки това Ларкин и Бобоа напомниха за себе си и фиксираха 44-40 в полза на „сините“ на голямата почивка.

Тимът от Истанбул стартира силно второто полувреме, когато на бърза ръка успя да си изгради двуцифрен актив с помощта на Симон, Ларкин и Шанлъ. В лагера на мадридчани цареше известен хаос, особено в нападение от това се възползва максимално Анадолу, който след 30 минути игра се радваше на актив от 14 точки. В последните 10 минути последните шампиони на Турция не позволиха някакви изненади и до финалната сирена не погледнаха назад.

Родриг Бобоа даде тон на победителите с 19 точки, Сертач Шанлъ го последва с 16 и 8 борби. Шейн Ларкин реализира 14, Брайънт Дънстън записа 11 и 10 овладени под двата ринга топки, Крунослав Симон завърши с 10 и 6 асистенции.

Трей Томпкинс стана най-резултатен за „белите“ с 13 точки, Валтер Таварес регистрира 10 и 9 борби.