Реал Мадрид влетя в плейофите на Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 08/04/2021 22:43
Реал Мадрид влетя в плейофите на Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Реал Мадрид стана седмият отбор, който си продупчи билета за плейофите в Евролигата. Съставът на Пабло Ласо отнесе Фенербахче с 93-67 в среща от последния 34-и кръг, изиграна в „Юлкер Спортс Арена“. Испанците имаха контрол върху събитията на паркета през целия мач и така триумфираха за втори пореден път в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент, като същевременно нанесоха втори преден неуспех на турците. Освен това мадридчани поставиха рекорд в турнира на богатите със своите 19 отбелязани тройки срешу само 5 за "фенерите".„Белите“ завършиха на шестата позиция в крайното класиране с 20 успеха и 14 поражения, докато баскетболистите на Игор Кокошков финишираха на седмото място, като могат да се похвалят със същия баланс.

Николас Лапровитола Алекс Тайъс внесоха нужния импулс на гостите, които още в началните минути се изстреляха напред със солидна разлика. Гостите не намериха изход от трудната ситуация и след 10 минути игра мадридчани се радваха на актив от 12 точки.

„Белите“ нямаха спиране и в началото на втория период, когато Габриел Дек, Трей Томпкинс и Фабиен Козьо направиха така, че преднината им да стане още по-внушителна. Лоренцо Браун и Нандо де Коло дадоха тон на турците и до известна степен раздвижиха редиците им, но испанците не показаха никакво колебание и на голямата почивка светлинното табло светеше при 49-36 в тяхна полза.

При подновяването на играта Реал отново доминираше и без особени проблеми поддържаше комфортния си аванс. Последва ново раздвижване в редиците на „фенерите“ с помощта на Марко Гудурич и де Коло, но участникът в Лига Ендеса нямаше намерение да прави мача интересен и в края на третата четвърт поведе с 10 точки. В последните 10 минути Реал за пореден път се развихри и до финалната сирена не остави съмнения в своята победа.

Фабиен Козьо блесна за мадридчани с 20 точки, включително и 5 успешни изстрела зад дъгата. Габриел Дек го последва с 19, Николас Лапровитола се отличи с 18 и 10 асистенции, както и с 4 точни шута зад арката.

Нандо де Коло бе най-полезен за тима от Истанбул с 23 точки, Лоренцо Браун финишира с 16. Мачът се оказа с по-особен вкус за френския гард, който има на сметката си 3500 точки в турнира на богатите.