Лош край за Академик Пловдив във втората фаза на Балканската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 08/04/2021 22:12
Лош край за Академик Пловдив във втората фаза на Балканската лига (ВИДЕО) basketball.bg

Академик Пловдив финишира със загуба втората фаза на Балканската лига. Играчите на Йордан Янков отстъпиха пред Апоел Холон със 70-97 в мач от последния шести кръг в група G. Израелците си свършиха работата още през първото полувреме и така нанесоха второ поредно поражение на пловдивчани във втория етап на регионалния турнир. Срещата се изигра в зала „Колодрума“.

Така Академик завърши с две победи и две загуби, което му отреди второто място в крайното класиране от този поток. Тимът от Холон приключи на върха с пълен актив от четири успеха. За двата отбора предстои участие на Финалната четворка в надпреварата.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Delasport Balkan League (BIBL) (@balkanleague)

Началото на мача бе сравнително равностойно, като двата отбора си разменяха успешни стрелби. Гостите намериха начин да развалят статуквото и да си осигурят комфортна разлика от 9 точки в края на встъпителната четвърт.

Израелците продължиха да бъдат в ролята на лидери през втората част и с всяка изминала минута преднината им се увеличаваше. Домакините направиха всичко по силите си да съкратят своето изоставане, но тимът от Холон не позволи изненада и на полувремето поведе с 50-36.

След подновяването на играта участникът в израелското първенство продължи да доминира и да трупа аванс, с което окончателно сломи съпротивата на пловдивчани.

Антъни Гуджино стана най-резултатен за „студентите“ с 18 точки, Васил Бачев има 10.

Нейт Сестина поведе Апоел към убедителната победа с 22 точки, Максим Де Зеу добави 12, Тайръс МакГий остана с 11, Авиел Нееман Цедек завърши с 10.