Александър Янев с чудесно представяне при нова победа на Бърно в Чехия

Източник: Веселин Михайлов 08/04/2021 21:20

Александър Янев и Бърно изковаха втора поредна и общо 16-та победа в шампионата на Чехия. Пред своя публика българинът и неговите съотборници надиграха Опава с 90-74 в среща от шестия кръг във втората фаза. Играчите на Любомир Ружичка продължават да са пети във временното класиране, като имат на сметката си и 14 загуби. На 11 април (неделя) Янев и компания ще бъдат домакини на Пардубице.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Basket Brno (@basketbrno)

Двата тима си разделиха по една част, след което на голямата почивка домакините поведоха с 43-42. След прекъсването тимът от Бърно постепенно наложи волята си и увеличи своя аванс, което се оказа достатъчно за победата.

Янев намери място в стартовата петица и бе над всички за победителите. Българският национал поведе колоната на реализаторите и бе близко до дабъл-дабъл. Крилото остави срещу името си 18 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 чадър за 30 минути на паркета. При стрелбата си той бе 7/10 от средно разстояние, 1/4 тройката и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Джевион Блейк записа 17 точки и 9 борби, Якуб Кракович завърши с 13 и 7 овладени под вата ринга топки, Якуб Нечас вкара 10.

Радован Куржил отбеляза 23 точки за гостите, Якуб Ширжина добави 15.