Черноморец продължава да мечтае за Топ 4 (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 08/04/2021 20:51
Черноморец продължава да мечтае за Топ 4 (ВИДЕО) basketball.bg

Черноморец спечели за втори пореден път в НБЛ и продължава да таи надежди за четвъртото място. Баскетболистите на Васил Евтимов надвиха Ямбол с 89-83 в мач от 25-ия кръг. В зала „Бойчо Брънзов“ двата тима изнесоха доста драматична среща, изпълнена с много обрати, но във финалните акорди бургазлии оцеляха и по този начин нанесоха четвърти пореден неуспех на ямболии. За „жълто-черните“ се завърна Кръстан Кръстанов, но в игра не влезе Дарин Иванов, а извън състава отново остана Стоян Петков.

„Акулите“ остават на шестата позиция в подреждането, като могат да се похвалят с 10 победи и 11 загуби, а играчите на Тони Дечев продължават да са седми с баланс от 7 успеха и 14 поражения. На 12 април (понеделник) Черноморец ще гостува на Берое Стара Загора, ден по-рано отборът от Града край река Тунджа ще приеме Ямбол.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от NBLBulgaria (@nbl_bulgaria)

Успешни стрелби на Иван Лилов, Андрей Иванов и Иван Лилов позволиха на домакините да стартират силно и да държат инициативата в свои ръце. Постепенно домакините намериха сили да отговорят и да скъсят изоставането си с индивидуални прояви на Марвин Смит и Уендъл Люис. В последните минути на частта Уили Атууд пое щафетата от своите съотборници и изстреля ямболии със 7 точки напред.

Бургазлии не се примириха със ситуацията и още на старта на втората част отговориха с мощна серия от 22-8, дело на Константин Коев, Дианте Болдуин, Люис и Смит, с което мачът тръгна в съвсем друга посока. Франклин Уилямс и Атуут върнаха интригата за отрицателно време, но Болдуин не се отказа от мисълта да трови нервите на съперниковата защита и фиксира 51-45 в полза на „акулите“ на полувремето.

Бързото темпо на игра и размяната на точни стрелби преобладаваха в началото на второто полувреме. Въпреки това атрактивни изпълнения на Коев, Смит и Болдуин не позволиха на „жълто-черните“ да си помислят за обрат. Все пак Лилов, Иванов и Макгил демонстрираха на какво са способни в офанзивен план и отборът от Града край река Тунджа се оттегли с точка актив след 30 минути игра.

Двата отбора стартираха сковано заключителната четвърт. В следващите минути драмата се настани трайно на паркета, като цифрите на светлинното табло често се сменяха. Съобразният дуел между Атууд и Болдуин излезе на преден план. Така се стигна до последните 30 секунди, когато Болдуин отбеляза важна тройка и тимът от Бургас излезе с 3 точки напред. В ответната атака Уилямс не успя да върне жеста, а след това Евгени Хаджирусев подпечата победата на Черноморец от наказателната линия.

Дианте Болдуин запали искрата за бургазлии със своите 26 точки и 8 асистенции. Марвин Смит и Уендъл Люис реализираха по 19, като първият записа 11 борби, а вторият се отчете със 7 овладени под двата ринга топки. Константин Коев отбеляза 15 и 4 тройки, Евгени Хаджирусев вкара 10.

Иван Лилов бе над всички за ямболии с 23 точки и 6 асистенции. Уили Атууд регистрира 19 и 12 борби, Франклин Уилямс наниза 16 и 4 тройки. Андрей Иванов отбеляза 13, Ерик МакГил се отчете с 12, 9 овладени под двата коша топки и 7 завършващи подавания.