Цветомир Чернокожев и Левице си върнаха първото място в Словакия

Източник: Веселин Михайлов 07/04/2021 23:34

Цветомир Чернокожев и Левице извоюваха четвърта поредна и общо 22-а победа в шампионата на Словакия. Българинът и неговите съотборници оцеляха при гостуването си на Приевидза с 80-78 в мач от 22-ия кръг. Играчите на Михаил Мадзин имат на сметката си и 13 загуби, с което се завърнаха на върха във временното класиране в месния шампионат. На 10 (април) Чернокожев и неговите колеги ще имат домакинство на Искра Свит.

Домакините бяха по-добри в началото на мача и в края на първата част поведоха със 7 точки. През втората десетка отборът от Приевидза увеличи значително своята преднина и на полувремето се изстреля с 51-33. Гостите се вдигнаха на щурм след паузата и преди началото на последната четвърт изоставаха само с 2 точки. Драмата бе пълна във финалната десетка, но в последните секунди тройка на Дейвид Абрам осигури успеха на „патриотите“.

Чернокожев влезе от пейката и остана в игра само 5 минути. За това време българският национал не успя да се разпише. При стрелбата си тежкото крило бе 0/2 от средна дистанция.

Хенри Уейд-Чатман записа 25 точки и 6 асистенции за „жълто-зелените“. По 14 реализираха Симон Крайчович (8 борби) и Борис Бояновски (11 борби), Дейвид Абрам отбеляза 10.

Драган Белетич отговори за домакините с 23 точки, Миха Вашил добави 17.