Димитър Димитров: Не можем да допускаме подобни серии срещу добрите отбори

Източник: Веселин Михайлов 07/04/2021 23:11
Димитър Димитров: Не можем да допускаме подобни серии срещу добрите отбори basketball.bg

Балкан Ботевград претърпя второ поредно и общо седмо поражение в НБЛ, което означава, че ще финишира на третото място в класирането на редовния сезон. Ботевградчани загубиха при гостуването си на Левски Лукойл със 74-78Димитър Димитров бе сред най-добрите за „зелените“. Крилото остана в игра 33 минути, за които се нареди сред най-резултатните, но не успя да доиграе срещата заради натрупани лични нарушения. Българският национал регистрира 13 точки и 3 борби.

Смятам, че в този и предишния ни мач направихме доста дълги слаби периоди. Срещу Рилски спортист в събота отбелязахме едва 3 точки в третата част и загубихме с 5. Поведохме с 30-20 срещу Левски, но домакините направиха серия от 20-10. Това са добри отбори, ние не можем да си позволим да допускаме подобни серии срещу тях. Не мисля, че проблемът е в концентрацията. Не мисля, че по-голямата ротация на Левски под коша оказа влияние, ние разполагаме с Тауан Ейджи и Дарко Балабан, както и с Денислав Вутев.

Смятам, че няма никакво значение това, че ще завършим на третото място в крайното класиране на първенството. Последният път, в който приключихме на третото място в редовния сезон, станахме шампиони. Това не ни разочарова, имаме още два мача преди плейофите. Надявам се всички да сме здрави и да влезем по най-добрия начин в тях“, сподели Димитров в ефира на Max Sport 2.