Александър Дяковски: До полувремето стояхме доста добре

Източник: Академик Пловдив 07/04/2021 19:21
Александър Дяковски: До полувремето стояхме доста добре basketball.bg

Спартак Плевен инкасира второ поредно поражение в НБЛ. Плевенчани загубиха при визитата си на Академик Пловдив със 76-94. Наставникът Александър Дяковски акцентира на слабото второ полувреме, което изиграха спараткалии.

Две коренно различни полувремена. Като махнем първите минути, когато ни поведоха с 15:4, до полувремето стояхме доста добре. В третата четвърт домакините заиграха по-агресивно, което очаквахме. В същото време нашите нападения станаха доста мудни и тежки. До 5-тата минута бяхме вкарали само 2 точки. Оттам стана разликата и Академик заигра още по-освободено. След почивката имаме само една тройка, която беше към края при свършен мач."

Загубата на Спартак коментира и Ивко Ивков. Крилото бе над всички за плевенчани със своите 23 точки и 6 борби.

Започнахме мача не по начина, по който искахме. След това намерихме сили и се върнахме, на полувремето разликата беше малка. В третата четвърт също играхме нелошо, борихме се. След това силите като че ли не ни стигнаха. Натрупахме и фаулове, не можехме да пазим толкова агресивно. Имаме много трудности през сезона, често ни се случваха контузии, ротацията ни бе къса и така трудно се получават нещата.