Академик Пловдив съкруши Спартак за едно полувреме (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 07/04/2021 18:06
Академик Пловдив съкруши Спартак за едно полувреме (ВИДЕО) basketball.bg

Академик Пловдив се върна на победния път в НБЛ и продължава да брани четвъртото място във временното класиране. В зала „Сила“ баскетболистите на Йордан Янков отказаха Спартак Плевен с 94-76 в мач 25-ия кръг. Двата тима изнесоха интересно първо полувреме, но пловдивчани спечелиха второто с 48-32 и така нанесоха втори пореден неуспех на плевенчани. „Студентите“ разполагат с 11 успеха и 12 поражения, а играчите на Алесандър Дяковски продължават да се намират на осмата позиция с 4 победи и 17 поражения. На 10 април (събота) Академик ще има визита на Балкан Ботевград, ден по-късно Спартак ще бъде гост на Ямбол.

Тройките заваляха в полза на домакините още в началото на мача и това се оказа достатъчно да си изградят двуцифрен актив, като своя мерник демонстрираха Николай Николов, Николай Титков и Антъни Гуджино. Гостите не останаха длъжни и отвърнаха с мощна серия от 20-5, дело на Мартин Маринов, Димитър Маринчешки, Тодор Тодоров и Ивко Ивков, за да се оттеглят с 3 точки преднина в края на дебютния период.

Ефективността в офанзивен план на и на двата тима намаля драстично в следващата част. В следващите минути Обрад Томич и Гуджино даваха тон на пловдивчани, докато от другата страна най-често отговаряха Радослав Кочев, Маринчешки и Ивков. До края на полувремето Томич не спря да тормози съперниковата защита и собственоръчно фиксира 46-44 в полза на „студентите“ след 20 минути игра.

При подновяването на играта балансирането нападение на участника в Балканската лига се погрижи авансът му да придобие двуцифрени изражения, като най-дейни се оказаха Васил Бачев, Николов, Титков и Томич. Нови силни изяви на Маринчешки и Ивков вдъхнаха увереност на плевенчани и съкратиха част от пасива им, но точната ръка на Бачев изведе тима от Пловдив с 9 точки преди началото на последната десетка. В заключителната четвърт Академик се развихри още повече и авансът му нарастваше с бързи темпове, с което уби интригата.

Обрад Томич даде криле на пловдивчани с 24 точки и 9 борби. Васил Бачев се отличи с 15, 6 овладени под двата ринга топки, 7 асистенции и 4 успешни шута отвъд дъгата. Антъни Гуджино се отчете с 14 и 12 овладени под двата коша топки, Николай Николов има 10 и 6 борби.

Ивко Ивков бе най-добър за Спартак с 23 точки и 6 борби, Димитър Маринчешки остана с 22 и 7 овладени под двата ринга топки.