Александър Везенков се развилня за Олимпиакос

Източник: Веселин Михайлов 23/02/2021 00:07

Александър Везенков и Олимпиякос записаха нова победа в инициативата, наречена „Понеделник вечер срещу COVID-19”. Българинът и неговите съотборници разгромиха Лаврио със 110-72 в контрола, изиграна в Двореца на мира и дружбата. По този начин селекцията на Йоргос Барцокас загря за своя следващ мач от Евролигата. От групата на „червено-белите“ отсъстваха Костас Папаниколау, Арън Харисън и Хасан Мартин, които са контузени, както и новото попълнение Коста Куфос. На 25 февруари (четвъртък) тимът от Пирея ще бъде домакин на ЦСКА Москва в среща от 26-ия кръг в турнира на богатите.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Интригата бе на дневен ред във встъпителната част и след 10 минути игра домакините имаха аванс само от 3 точки. През втората нещата си дойдоха на мястото и „червено-белите“ започнаха да трупат комфортна разлика, повеждайки на голямата почивка с 56-39. При подновяването на играта тимът от Пирея нямаше спиране и направо победата още по-категорична.

Везенков намери място в стартовата петица и демонстрира, че отново се намира в добра форма след контузията, която имаше в коляното. Българският национал бе най-полезен за „червено-белите“ и поведе листата на реализаторите. Крилото блесна с 22 точки, 5 борби, 2 асистенции, 2 откраднати топки и 2 чадъра за 27 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 5/7 от средна дистанция, 2/5 отвъд дъгата и 6/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Ливио Жан-Шарл се отчете с 14 и 9 борби. По 13 точки отбелязаха Василис Харалампопулос, Йоргос Принтезис, Василис Спанулис и  Костас Слукас.

Алфа Диало стана най-резултатен за гостите с 14 точки, които допълни с още 11 борби и 5 асистенции.