Зенит се настани в ТОП 4 на Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 22/02/2021 22:25
Зенит се настани в ТОП 4 на Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Зенит Санкт Петербург спечели за втори пореден път в Евролигата и се настани в Топ 4. Четата на Шави Паскуал се наложи над Армани Олимпия Милано със 79-70 в отложен мач от петия кръг, изигран в „Сибур Арена“. Руснаците наложиха волята си в последната четвърт, спечелена с 25-16. Така участникът във ВТБ Лигата се намира на четвъртата позиция във временното класиране с баланс от 15 успеха и 9 поражения, докато баскетболистите на Еторе Месина са трети с 16 победи и 9 загуби. На 25 февруари (четвъртък) Зенит ще приеме Валенсия, а Армани ще домакинства на Химки.

Домакините показаха по-стабилна игра в началото на мача и в края на първата десетка успяха да дръпнат с 4 точки. Руснаците продължиха да имат инициативата във втората част и се прибраха в съблекалнята при 40-38.

След паузата интригата се запази и гостите се добраха до равенството преди началото на последния период. В заключителната четвърт участникът във ВТБ Лигата увеличи оборотите и се откъсна напред, за да сложи точка на спора.

Артурас Гудайтис и Кевин Пангос се отличиха с по 16 точки за Зенит, като вторият напусна паркета и със 7 асистенции. Били Барън реализира 13, по 10 точки имат Уил Томас и Алекс Пойтрес.

Кевин Пънтър отговори за италианците с 16 точки, Шавон Шийлдс отбеляза 15, Серхио Родригес приключи с 10.