Естония разплака Северна Македония и ще играе на Евробаскет 2022 (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 22/02/2021 21:08
Естония разплака Северна Македония и ще играе на Евробаскет 2022 (ВИДЕО) fiba.com

Представителният тим на Естония също ще играе на Евробаскет 2022. Баскетболистите на Юка Тойяла загубиха драматично от отбора на Северна Македония с 84-86 в мач от последния шести кръг в група B на квалификациите, който се изигра в зала „Молот“, Перм. Въпреки това естонците ще играят на шампионата на Стария континент, тъй като спечелиха първия мач срещу селекцията на Александър Тодоров 81-72, което се оказа напълно достатъчно да празнуват.

Така балтийците ще играят на европейско първенство след шестгодишна пауза и за шести път в своята история. Двата тима финишираха с еднакви показатели от две победи и четири загуби, но предимството на естонците в директните мачове се оказа решаващо.

Символичните домакини контролираха ситуацията на паркета през цялото първо полувреме и на голямата почивка се оттеглиха при 49-38. След паузата символичните гости се вдигнаха на щурм и постепенно направиха пълен обрат, но във финалните акорди на мача не успяха да стигнат до необходимата разлика.

Майк-Калев Коцар записа 15 точки и 8 борби за балтийците. По 14 прибавиха Кристиан Куламае и Каспар Трейер, който регистрира и 12 овладени под двата ринга топки. Стен Сок остана с 13 точки.

Ненад Димитриевич бе над всички за македонците с 23 точки, Боян Трайковски има 21 и 6 борби. Джейкъб Уайли регистрира 18 и 14 борби, Андрей Магдевски реализира 10.