Зенит удържа Анадолу Ефес (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/01/2021 21:18
Зенит удържа Анадолу Ефес (ВИДЕО) euroleague.net

Зенит Санкт Петербург триумфира за четвърти пореден и общо 13-и път в Евролигата. Баскетболистите на Шави Паскуал оказаха Анадолу Ефес с 85-78 в мач от 21-ия кръг. В „Сибур Арена“ руснаците си свършиха работата още през първото полувреме и до края осуетиха опитите за обрат на своите съперници, с което спряха успешната им серия в турнира от 3 поредни победи в турнира. Участникът във ВТБ Лигата има на сметката си и 6 загуби, като се нарежда на третата позиция в подреждането, а играчите на Ергин Атаман са 11-и с 11 успеха и 11 поражения. На 26 януари Зенит ще гостува на Барселона, докато Анадолу ще приеме Цървена звезда.

Уил Томас се изяви силно в началните минути и домакините постепенно натрупаха двуцифрена преднина. Проблясъците в играта на Василие Мицич и Сертач Шанли не стигнаха на домакините, а добре се включиха Кевин Пангос, Артурас Гудайтис и Матеуш Понитка, които позволиха на руснаците да стигнат до разлика от 13 точки преди началото на втория период.

Зенит не спря със своето силно представяне през цялата втора част и преднината му отново придоби двуцифрени размери, като Остин Холинс се присъедини към своите съотборници. До края на полувремето силните изяви на Мицич не дадоха желания ефект на турците и участникът във ВТБ Лигата се оттегли в съблекалнята при 53-31.

След прекъсването Анадолу включи на друга скорост с помощта на Крис Сингълтън, Шейн Ларкин, Брайънт Дънстън и Мицич, за да стопи значително своето изоставане. В този момент Холинс и Томас отговориха и в края на третата десетка отборът от Санкт Петербург поведе с 9 точки. В заключителната четвърт руснаците отново вдигнаха оборотите и си върнаха двуцифрения актив, с което сложиха точка на спора.

Уил Томас поведе колоната на реализаторите за победителите с 14 точки, по 13 добавиха Остин Холинс и Кевин Пангос, Андрей Зубков има 12. Артурас Гудайтис завърши с 11 и 10 борби, по 10 вкараха Били Барън и Матеуш Понитка.

Василие Мицич стана най-резултатен за турците с 23 точки, Шейн Ларкин прибави 20, по 10 имат Крис Сингълтън и Брайънт Дънстън, който записа и 9 борби.