Академик Пловдив направи услуга на Берое (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/01/2021 19:40
Академик Пловдив направи услуга на Берое (ВИДЕО) basketball.bg

Академик Пловдив се върна към победите в Балканската лига. Селекцията на Йордан Янков надигра Ибър Рожае със 72-59 в мач от втория кръг в група E. В зала „Сила“ пловдивчани взеха нещата в свои ръце още през първия период и сложиха край на лошата си серия в регионалния турнир от 2 поредни загуби. Триумфът на „студентите“ се оказа напълно достатъчен да подпечата мястото на Берое Стара Загора в следващата фаза от надпреварата. Към момента играчите на Любомир Минчев са на втора позиция и вече няма как да бъдат изместени от първите четири места, даващи право на участие във втория етап.

Дебют с екипа на тима от Пловдив направи Джахий Карсън. Академик продължава да се намира на върха в потока със 7 успеха и 2 поражения. Следващата среща за пловдивчани в турнира е на 28 януари, когато ще домакинстват именно на Берое.

Домакините стартираха ударно срещата и на бърза ръка стигнаха до двуцифрена разлика, като в главни действащи лица се превърнаха Робърт Георгиев, Обрад Томич и Антъни Гуджино. Гостите не успяха да отговорят подобаващо и пловдивчани се радваха на актив от 11 точки след 10 минути игра.

Джахий Карсън пое диригентската палка от своите съотборници във втората част и авансът на студентите продължи да се движи в двуцифрените измерения. В следващия момент за себе си отново напомниха Георгиев и Томич, които изстреляха българите с 40-29 на голямата почивка.

При подновяването на играта силни изяви на Неманя Симович Елдин Хюремович върнаха интригата в мача и стопиха значително пасива на гостите. Академик не остана длъжен и отвърна с добри прояви на Йере Вучица, Томич, Геориев и Гуджино, за да дръпне с 14 точки в края на третата четвърт. Във финалния период тимът от Пловдив продължи да има контрол върху събитията на паркета и доигра спокойно срещата.

Обрад Томич се отличи с 16 точки и 11 борби за победителите. Робърт Георгиев наниза 14, Антъни Гуджино финишира с 13 и 13 овладени под двата ринга топки. Джахий Карсън дебютира с 9 точки, 3 борби и 5 асистенции.

Неманя Симович отговори с 19 точки за черногорците.