Борислава Христова с нов силен мач в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/01/2021 17:43
Борислава Христова с нов силен мач в Еврокъп (ВИДЕО) fiba.basketball

Борислава Христова и Горжов Виекополски претърпяха втора поредна загуба в Еврокъп. Българката и нейните съотборнички отстъпиха пред Елазиг Йозел Идаре със 76-88 в мач от втория кръг в група D, който се изигра в Бърно. По този начин баскетболистките на Дариуш Мациевски се намират на последното четвърто място в потока. Утре (22 януари) Христова и компания ще срещнат Москва в последна среща от надпреварата.

Началото бе равностойно, но постепенно символичните домакините си изградиха крехка преднина от 3 точки в края на първата четвърт. Смяната на водачеството бе на дневен ред през цялата втора част и на полувремето полякините се прибраха в съблекалнята при 45-43 в тяхна полза.

При подновяването на играта символичните гости показаха съвсем друго лице и на бърза ръка обърнаха резултата, повеждайки с 10 точки след 30 минути. В последната десетка туркините продължиха да имат двуцифрено предимство и до финалната сирена не погледнаха назад.

Христова намери място в стартовата петица за пореден път и се представи силно, но дори това не стигна на полякините да предотвратят своето второ поредно поражение в надпреварата. Българската националка бе сред най-резултатните. Крилото регистрира 12 точки, 5 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки и 2 чадъра за 40 минути престой на паркета. При стрелбата си тя бе 5/13 от близка дистанция, 0/3 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Меган Густафсон блесна с 26 точки и 13 борби. Шатори Уокър-Кимбро записа 16 и 8 асистенции, Черидийн Грийн има 13 и 9 овладени под двата ринга топки.

Йелена Дублевич стана най-резултатна за победителките с 26 точки, Келси Мичъл добави 24 и 4 тройки. Ема Канън се отчете с 19 и 9 овладени под двата коша топки, по 10 прибавиха Гамзе Такмаз и Ника Барич, която има и 8 завършващи подавания.