Силен Георги Сираков върна Бишелие на победния път в Италия

Източник: Веселин Михайлов 20/01/2021 21:58

Георги Сираков и Бишелие се върнаха към победите в италианската Серия Б. Българинът и неговите колеги спечелиха при гостуването си на Монополи със 76-68 в отложена среща от втория кръг в Регион D2. Баскетболистите на Луиджи Маринели вече имат шест успеха и една загуба, което им отрежда втората позиция във временното класиране. На 24 януари (неделя) Сираков и компания ще бъдат гости на Фрата Нардо.

Първото полувреме бе сравнително равностойно и на голямата почивка домакините имаха само 2 точки разлика. При подновяването на играта гостите обърнаха развоя на събитията, а в последната част задържаха аванса си и спечелиха.

Сираков бе избран да попадне сред титулярите и изигра поредния си силен мач през този сезон. Бившият юношески национал бе сред най-резултатните. Гардът регистрира 19 точки, 1 борба, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути в игра. При стрелбата си той бе 6/7 от средно разстояние, 2/5 от тройката и 1/2 от наказателната линия.

Матео Сантучи записа 21 точки, 6 борби и 4 тройки за „лъвовете“. Хуан Мануел Касерес вкара 11.

Джовани Лакинтана отбеляза 23 точки за домакините.