Бърно с важна победа за Купата на Чехия, Александър Янев с добър мач

Източник: Веселин Михайлов 20/01/2021 20:16

Александър Янев и Бърно направиха сериозна крачка към четвъртфиналите в турнира за Купата на Чехия. Българинът и неговите съотборници спечелиха при гостуването си на Острава с 94-76 в първия мач от осминафиналите в надпреварата. Така Янев и неговите колеги трябва да спечелят и втората среща или да я загубят с разлика до 17 точки, за да продължат напред. Реваншът е на 27 януари в Бърно.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Basket Brno (@basketbrno)

Началото премина под знака на равенството, но домакините извършиха силна серия и преди началото на втората част поведоха с 11 точки. Тимът от Бърно остана в ролята на лидер през цялата втора десетка и на полувремето се оттегли при 48-35.

След прекъсването Янев и компания заиграха още по-добре и направиха аванса си внушителен, повеждайки с 24 точки в края на третия период. В заключителната четвърт домакините свалиха огромна част от своя пасив и върнаха интригата, но техните съперници не допуснаха обрат и удържаха победата.

Янев, който днес навърши 31 години, попадна в стартовата петица и се представи на добро ниво. Българският национал регистрира 8 точки, 5 борби и 2 асистенции за 17 минути престой на паркета. При стрелбата си крилото бе 3/3 от близка дистанция, 0/2 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Джавион Блейк реализира 21 точки и 4 тройки за победителите. Виктор Пуплан има 16, Симон Пършил остана с 11, Радек Франски навъртя 10 и 7 борби.

Юстъс Алън отвърна с 20 точки и 4 точни шута от далечна дистанция за домакините.