Монтана 2003 се препъна срещу босненки (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 20/01/2021 19:39

Монтана 2003 инкасира трета загуба в Адриатическата лига. Баскетболистките на Стефан Михайлов загубиха от Орлови с 64-69 в мач от десетия кръг. В зала „Обиличево“ босненките дръпнаха в резултата през втората четвърт и до финалната сирена не позволиха обрат. Монтанки имат в актива си и пет победи, което им отрежда третата позиция във временното класиране в регионалната надпревара. Следващата среща за Монтана е на 27 януари, когато ще приеме Войводина 021.

Началните минути на мача предложиха честа смяна на водачеството. Гостите успяха да развалят статуквото и да вземат крехък аванс с добри изяви на Димана Георгиева и Изабела Рамона. Домакините обаче отвърнаха с точни стрелби на Тамара Раич и Анджела Гличич, за да поведат с точка в края на първата част.

Ситуацията на паркета се запази идентична и в началото на следващия период. В този момент Марина Ристич, Раич и Глигич дадоха криле на босненките, които постепенно си изградиха солиден актив и на голямата почивка поведоха с 43-34.

След паузата отборът от Баня Лука контролираше събитията на паркета и по този начин поддържаше добра преднина. Силни изяви на Снежана Алексич и Рамона съкратиха сериозна част от пасива на монтанки, но Глигич и Раич напомниха за себе си и осигуриха разлика от 10 точки на своя отбор преди последната четвърт.

Българките нямаха намерение да се примиряват със статуквото и във финалната четвърт отново намериха начин да се доближат опасно с помощта на Евгения Нацкина, Александра Петрова, Георгиева и Алексич. До края на мача домакините не допуснаха обрат и това бе всичко.

Снежана Алексич бе над всички за монтанки с 23 точки, включително и със 7 успешни шута зад дъгата. Изабела Рамона добави 13 и 11 борби.

Тамара Раич стана най-резултатна за победителките с 21 точки, Анджела Глигич добави 14, Владинка Ерак се разписа с 13 и 16 борби. Драгана Свитлица отбеляза 11, Марина Ристич вкара 10.