Иван Алипиев с лично постижение при победа на Лойола в САЩ (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 20/01/2021 10:18
Иван Алипиев с лично постижение при победа на Лойола в САЩ (ВИДЕО) lmulions.com

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт добавиха още един успех на своята сметка в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници излъгаха Сан Диего Юнивърсити със 72-69 след продължение в мач, изигран в "Герстен Павилион", Лос Анжелис. Баскетболистите на Стан Джонсън вече разполагат със 7 победи и 4 загуби, като балансът им в  конференцията West Coast е успехa и 1 поражение. На 22 януари (петък) Алипиев и компания ще бъдат домакини на Сейнт Мери Колидж.

Първото полувреме предложи доста интрига и след 20 минути игра гостите стигнаха до 3 точки разлика. Те продължиха да водят и през второто, но домакините изравниха резултата и се докопаха до продължението. В допълнителното време „лъвовете“ овладяха инициативата и това се оказа достатъчно да спечелят.

Алипиев влезе от пейката и се представи на добро ниво. Бившият младежки национал бе близо до дабъл-даъл. Крилото остави срещу името си 8 точки, 4 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути в игра. В този мач бившият играч на Академик София подобри своето постижение за най-много завършващи подавания на колежанско ниво. При стрелбата си той бе 1/3 от средна дистанция, 1/4 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Илай Скот записа 20 точки, 7 борби и 6 асистенции за Лойола. Демийн Дъглас има 19 и 9 овладени под двата ринга топки, Джо Кинтана вкара 15.

Владимир Пинчук и Джош Париш отбелязаха по 13 точки за гостите. Джаред Родригес добави 12, Франки Хюз има 11 и 6 борби.