Александър Везенков и Олимпиакос взеха реванш от французи (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 23:58
Александър Везенков и Олимпиакос взеха реванш от французи (ВИДЕО) euroleague.net

Александър Везенков и Олимпиакос отново се върнаха към победите в Евролигата. Българинът и неговите съотборници оцеляха срещу АСВЕЛ Вильорбан със 101-93 след продължение в отложена среща от десетия кръг. В зала „Астробал“ гърците имаха преимущество през повечето време, но едва в продължението измъкнаха триумфа. По този начин те се реваншираха за загубата, която допуснаха с 63-69 преди дни в Атина. Селекцията на Йоргос Барцокас се намира на 10-та позиция в подреждането с 11 успеха и 9 поражения, а играчите на Ти Джей Паркър са 17-и с 6 победи и 14 загуби. На 22 януари (петък) „червено-белите“ ще гостуват на Жалгирис, ден по-рано АСВЕЛ ще домакинства на Валенсия.

Домакините успяха да поддържат крехка преднина в началото чрез Исмаел Бако. Гостите не оставиха дълго нещата да се развиват по този начин и добри прояви на Йоргос Принтезис, Костас Слукас, Хасан Мартин и Октавиъс Елис се оказаха достатъчни да поведат с 8 точки в края на първия период.

Французите нямаха никакво желание да бъдат в ролята на догонващи и във втората четвърт се добраха до равенството с помощта на Дейвид Лайти, Чарлс Каюди и и Бако. В този момент Мартин взе нещата в свои ръце и оформи 44-37 в полза на гърците след 20 минути игра.

Тимът от Пирея държеше нещата в свои ръце и при подновяването на играта, а за това се погрижиха Арън Харисън, Шакил МакКисик и Слукас. АСВЕЛ не сведе глава и силни изяви на Норис Коул, Уилям Хауърд и Лайти често съкращаваха пасива му до точка, но преди началото на последната десетка техните съперници имаха 2 преднина.

Подемът на домакините продължи във финалната част, когато  Кевариус Хейс и Лайти им помогнаха обърнат резултата. Това не стъписа Слукас, Мартин и МакКисик, които позволиха на „червено-белите“ отново да излязат напред при по-малко от 2 минути до края. Двата тима си размениха водачеството, но в последните секунди Хейс и Коул осигуриха на французите разлика от 3 точки. В ответната атака Слукас вкара тройка със сирената и прати мача в продължение.

Размяната на успешни наказателни удари белязаха допълнителното време. Все пак Слукас и Макисик внесоха спокойствие в редиците на гърците и подпечатаха победата им.

Везенков влезе от пейката и престоя на паркета 22 минути, за които не успя да се разпише, но се представи на добро ниво в защита. Българският национал записа 5 борби, 2 асистенции и 3 чадъра. При стрелбата си крилото бе 0/5 от близко разстояние.

Костас Слукас и ШакилМакКисик бяха много полезни за победителите с 23 точки, като първият има и 6 асистенции. Хасан Мартин добави 15 и 6 борби, Йоргос Принтезис вкара 11.

Норис Коул се отчете с 21 точки и 6 борби за АСВЕЛ, Дейвид Лайти регистрира 18 и 7 борби. Уилям Хауърд реализира 16, Кевариус Хейс навъртя 13 и 8 овладени под двата ринга топки, Исмаел Бако се разписа с 10 точки.