Отличен дебют за Борислава Христова в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 21:42
Отличен дебют за Борислава Христова в Еврокъп (ВИДЕО) fiba.basketball

Борислава Христова и Горжов Виекополски стартираха с драматична загуба своето участие през този сезон в Еврокъп. Българката и нейните съотборнички отстъпиха пред Бърно със 70-72 в мач от група D, който се изигра именно в чешкия град. Следващата среща за Христова и компания ще бъде на 21 януари (четвъртък), когато ще срещнат Елазиг Йозел Идаре отново в Бърно.

Символичните гости стартираха ударно и след 10 минути игра светлинното табло показваше разлика от 13 точки в тяхна полза. Във втората част символичните домакини се събудиха и започнаха да топят изоставането си, но техните съпернички поведоха с 36-34 на полувремето.

След паузата чехкините отново включиха на друга скорост и в края на третия период имаха минимален контрол върху събитията на паркета. В заключителната четвърт полякините не се предадоха и стигнаха до обрата, но домакинът на „балона“ измъкна успеха.

Христова намери сред титулярите и се отблагодари подобаващо. Българската националка остана в игра през всичките 40 минути и за това време успя да се нареди сред най-резултатните. Крилото се отчете с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция. При стрелбата си варненката бе 6/11 от средна дистанция, 0/1 зад дъгата и 3/5 от наказателната лниния.

От нейните съотборнички Шатори Уокър-Кимбро записа 24 точки, по 11 имат Меган Густафсон и Черидийн Грийн, която овладя и 14 борби.

Тения Ан Пейдж (9 асистенции) и Рената Брезинова (10 борби) отговориха с по 17 точки за победителките. Емили Потър финишира с 10 и 12 овладени под двата ринга топки, Ева Копецка вкара 10.