Балкан не се смили над оредял Черно море (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 21:15
Балкан не се смили над оредял Черно море (ВИДЕО) basketball.bg

Балкан Ботевград се върна към победите в НБЛ. Играчите на Йовица Арсич изнесоха лекция на Черно море Тича след 113-41 в мач от 14-ия кръг. В „Арена Ботевград“ участникът във ФИБА Къп обезсмисли всичко още през първото полувреме и по този начин нанесе девета поредна загуба на „моряците“ в българския елит. Извън състава на варненци бяха Лъчезар Димитров, Георги Боянов, Цветомир Куртев, Веселин Георгиев и Мартин Стефанов.

Ботевградчани са трети във временното класиране с 8 успеха и 4 поражения, а баскетболистите на Галин Стоянов са последни с 2 победи и 11 загуби. На 23 януари (събота) Балкан ще гостува на Рилски спортист, два дни по-късно Черно море ще има визита на Берое Стара Загора.

Интригата съществуваше само в началото на срещата, когато двата тима се надпреварваха да си разменят успешни стрелби. Впоследствие домакините се развилняха и довършиха първата четвърт със серия от 17-4, дело на Давонтей Джордан, Крис Минков, Божидар Аврамов и Дарко Балабан, за да се изстрелят с 13 точки напред.

Здравко Христов и Николай Грозев поеха щафетата от своите съотборници в следващата десетка и дадоха допълнителен импулс на „зелените“, които нямаха спиране и направиха актива си още по-внушителен. Гостите не намериха изход от трудната ситуация, в която се намираха и на полувремето ботевградчани вече бяха напред при 57-27.

След паузата участникът във ФИБА Къп бе пълен господар на паркета и окончателно сломи съпротивата на своите съперници.

Сияни Чеймбърс се отличи за Балкан с 18 точки и 10 асистенции, както и с 4 точни шута зад дъгата. По 15 имат Тауан Ейджи и Дарко Балабан, като първият се отчете с 12 борби, а вторият записа 10 овладени под двата ринга топки. По 14 точки вкараха Николай Грозев и Давонтей Джордан, който остави на сметката си и 7 откраднати топки.

Александър Милов наниза 14 точки за варненци, Мартин Йорданов записа 10 и 7 борби.