Рилски демонстрира мощ в Плевен (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 20:52
Рилски демонстрира мощ в Плевен (ВИДЕО) basketball.bg

Рилски спортист добави още една победа на своята сметка в НБЛ, след като спечели за 12-ти пореден път. В зала „Балканстрой“ самоковци се отнесоха Спартак Плевен със 110-78 в среща от 14-ия кръг. „Скиорите“ наложиха волята си още във втората четвърт, спечелена с 38-17. Селекцията на Людмил Хаджисотиров продължава да се намира на върха в подреждането, като има на сметката си и 1 загуба, а четата на Александър Дяковски остава на седмото място с 3 успеха и 9 поражения. На 23 януари (събота) Рилски ще бъде домакин на Балкан Ботевград, ден по-рано Спартак ще има визита на Левски Лукойл.

Двата тима заложиха на играта под коша още в началото на мача и често си разменяха лидерството. Горан Остоич и Димитър Маринчешки бяха изключително дейни за домакините, докато от другата страна Николас Карвачо бе на познатото си ниво. Павлин Иванов и Алекс Симеонов се присъединиха към своя съотборник, но в последните секунди на първата част успешни стрелби зад дъгата на Мартин Маринов и Тодор Тодоров позволиха на домакините да дръпнат с 4 точки.

Бързото темпо на игра властваше на паркета и през втората четвърт. Гостите включиха на друга скорост и сътвориха мощна серия от 22-4, дело на Деян Карамфилов, Тихомир Желев и Трей Портър, с което разликата им набъбна до двуцифрени измерения. В този момент Мирослав Васов и Брендън Браун поеха диригентската палка и по този начин самоковци се прибраха в съблекалнята при 60-43.

След подновяването на играта „скиорите“ не изневериха на стила си и поддържаха двуцифрената си преднина, за да подпечатат своята поредна победа.

Николас Карвачо бе над всички за самоковци с 16 точки и 7 борби. Павлин Иванов и Трей Портър нанизаха по 15, като вторият остави срещу името си и 14 овладени под двата ринга топки. Тихомир Желев реализира 14, включително и 4 тройки. По 10 отбелязаха Деян Карамфилов, (6 асистенции), Мирослав Васов (7 борби) и Алекс Симеонов (7 овладени под двата коша топки).

Димитър Маринчешки отсрами плевенчани със своите 27 точки и 11 борби.