Берое си проправи път до следващата фаза в Балканската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 19:52
Берое си проправи път до следващата фаза в Балканската лига (ВИДЕО) beroebasket.com

Берое Стара Загора си гарантира място в следващата фаза от Балканската лига, след като добави четвърта поредна и общо пета победа. Баскетболистите на Любомир Минчев отказаха Ибър Рожае със 74 67 в мач от десетия кръг в група Е, изиграна в зала „Общинска“. Старозагорци имаха известно предимство в резултата през цялата среща и това се оказа достатъчно за щастливата развръзка. „Зелено-белите“ се намират на петата позиция в потока. Следващият мач за Берое в регионалния турнир е на 28 януари, когато ще гостува на Академик Пловдив.

Домакините стартираха по-съсредоточено и натрупаха солидна разлика с помощта на Павел Маринов, Брейди Роуз и Седариан Рейнс. Неманя Симович и Амин Хот поддържаха интригата за гостите, но в края на встъпителната десетка старозагорци имаха преднина от 7 точки.

Българите не намалиха оборотите във втората част, когато извършиха серия от 12-5, дело на Джеймс Гавин, Дерик Джийн и Рейнс, за да си изградят двуцифрена преднина.

Последва раздвижване редиците на черногорците, които направиха мача интересен. Рейнс напомни за себе си и фиксира 42-38 в полза на „зелено-белите“ на полувремето.

Рейнс продължи да тормози съперниковата защита при подновяването на играта и заралии се чувстваха комфортно в ролята на лидери. До края на третия период тимът от Стара Загора не отстъпи инициативата и поведе с 6 точки.

Ибър не се отказа да търси обрат в последната част и на моменти се доближаваше опасно, но Гавин показа точен мерник зад дъгата и осигури ценния триумф на Берое.

Седариан Рейнс стана най-резултатен за българите със 17 точки, Симеон Илиев добави 11 и 7 борби, Брейди Роуз вкара 10.

Неманя Симович отговори за черногорците с 16 точки, Амин Хот има 15 и 7 борби, Маид Чичич записа 11 и 8 овладени под двата ринга топки.