Голдън Стейт стопира полета на шампиона (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 11:02

Голдън Стейт Уориърс се върна на правилния път в НБА. В „Стейпълс Сентър“ баскетболистите на Стив Кър отказаха Лос Анджелис Лейкърс със 115-113. „Войните“ изоставаха през повечето време от срещата, но в заключителните секунди намериха начин да спечелят и да сложат край на успешната серия на „езерняците“ от 5 поредни успеха. Преди мача двата тима почетоха Деня на Мартин Лутър Кинг. На сметката на отбора от Сан Франциско вече личат 7 победи и 6 загуби, докато играчите на Франк Вогъл са с 11 успеха и 4 поражения. На 22 януари (петък) Голдън Стейт ще бъде домакин на Ню Йорк Никс, докато Лейкърс ще имат визита на Милуоки Бъкс.

Денис Шрьодер бе под пара още в началните минути и това се оказа напълно достатъчно домакините да се изстрелят с двуцифрен актив. Гостите показаха признаци на живот чрез Стеф Къри и Кели Убре-младши, но доминацията на Антъни Дейвис и Монтрез Харъл осигури на шампионите разлика от 12 точки в края на първия период.

Харъл продължи да наказва съперноковата защита във втората четвърт и авансът на „езерняците“ остана в двуцифрен. Постепенно щафетата от своя съотборник поеха Леброн Джеймс, Дейвис и Шрьодер, които помогнаха на Лейкърс да се оттеглят в съблекалнята при 64-48.

Калифорнийци не отстъпиха контрола върху събитията след паузата. „Войните“ се вдигнаха на щурм и редуцираха значително изоставането си с помощта на Андрю Уигинс, Къри и Убре-младши. Все пак силни изяви на Кайл Кузма, Джеймс, Дейсив и Харъл върнаха двуцифреното предимство на тима от Лос Анджелис в края на третата четвърт.

Действащите шампиони бяха в ролята на лидери и в началото на финалната част. Голдън Стейт надигна глава и сътвори серия от 15-2, дело на Брад Уонамейкър, Дреймонд Грийн, Къри и Убре-младши, за да обърне до плюс 4 точки при по-малко от 2 минути до финалната сирена. Дейвис отговори с кош, но тройка на Къри върна спокойствието в редиците на отбора от Сан Франциско. След това Джеймс и Шрьодер съкратиха пасива на „езерняците“ само до 2 точки. Последва пропуск на Къри, а в последната атака Джеймс получи възможност да осигури победата на калифорнийци, но не сполучи отвъд дъгата и това бе всичко.

Стеф Къри бе над всички за победителите с 26 точки и 7 асистенции, Кели Убре-младши наниза 23. Ерик Паскал отбеляза 19, Андрю Уигинс завърши с 18 точки.

Денис Шрьодер отговори за Лейърс с 25 точки, Леброн Джеймс добави 19. По 17 имат Антъни Дейвис (17 борби и 7 асистенции) и Монтрез Харъл (8 овладени под двата ринга топки). Кайл Кузма приключи с 15 и 10 борби.