Бруклин шамароса Милуоки в трилър (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 19/01/2021 10:08

Бруклин Нетс триумфира за четвърти пореден път в НБА. Селекцията на Стив Неш излъга Милуоки Бъкс със 125-123 в „Барклис Сентър“. Интригата властваше през повечето време от мача, но във финалните акорди „мрежите“ се докопаха до триумфа и прекъснаха успешната серия на „елените“ от 8 поредни победи. Преди мача двата тима почетоха Деня на Мартин Лутър Кинг. Нетс могат да се похвалят с 9 успеха и 6 поражения, а играчите на Майк Буденхолзър разполагат с 9 победи и 5 загуби. На 21 януари (четвъртък) Бруклин ще бъде гост на Кливланд Кавалиърс, ден по-късно Милуоки ще приеме Лос Анджелис Лейкърс.

Мачът стартира повече от обещаващо и водачеството често сменяше своя притежател. В заключителните минути на дебютния период обаче Боби Портис и Джру Холидей осигуриха възможността на гостите да дръпнат с 6 точки.

Домакините включиха на друга скорост в началото на следващата част, когато Джеймс Хардън, Кевин Дюрант и Джеф Грийн поеха диригентската палка, позволявайки им да обърнат хода на събитията. Крис Мидълтън, Янис Андетокумбо и Холидей възстановиха паритета, но Джо Харис се включи отлично от пейката и помогна на Нетс да се приберат в съблекалнята с точка аванс.

След прекъсването интригата се задържа с пълна сила. Впоследствие Бруклин успя да развали статуквото чрез ДеАндре Джордан, Харис, Дюрант и Хардън, които изстреляха своя отбор с 5 точки в края на предпоследната четвърт.

Тимът от Ню Йорк положи доста усилия да поддържа крехката си преднина във встъпителните минути на последната част. В този момент „елените“ показаха, че нямат намерение да бъдат повече в ролята на изоставащи и се докопаха до равенството чрез Брук Лопес и Андетокумбо. Размяната на лидерството следваше една след друга, а при оставащи 55 секунди Мидълтън вкара тройка и изведе Бъкс с точка напред. В ответната атака Хардън пропусна зад дъгата, но домакините овладяха борбата в нападение и Дюрант бе безпощаден от далечна дистанция. Последва по една безплодна атака и за двата тима. В последната секунда Мидълтън получи шанс да реализира тройка, но не порази целта и всичко свърши.

Кевин Дюрант отново открадна шоуто за „мрежите“ със своите 34 точки, 6 борби и 12 асистенции. Джеймс Хардън последва неговия пример с 30, 9 овладени под двата ринга топки и 6 завършващи подавания. Джо Харис финишира с 20, 6 овладени под двата коша топки и 5 точни шута отвъд дъгата. Джеф Грийн вкара 14 и 4 тройки, ДеАндре Джордан записа 12 и 12 борби.

Янис Андетокумбо се отличи за „елените“ с 34 точки, 12 борби и 7 асистенции. Крис Мидълтън реализира 25, Джру Холидей приключи с 22 и 6 завършващи паса, Брук Лопес остана с 15 и 7 овладени под двата ринга топки.