Цървена звезда шокира Реал в Мадрид (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 18/01/2021 23:11
Цървена звезда шокира Реал в Мадрид (ВИДЕО) euroleague.net

Цървена звезда сложи край на лошата си поредица от 2 поредни загуби в Евролигата. Селекцията на Деян Радонич надви Реал Мадрид със 79-77 в отложен мач от 18-ия кръг. В „Паласио де Депортес“ сърбите постепенно наложиха волята си през второто полувреме и стигнаха до драматичния триумф. „Звездашите“ са на 14-а позиция със 7 успеха и 13 поражения, играчите на Пабло Ласо са трети и с огледален баланс. На 21 януари (четвъртък) тимът от Белград ще домакинства на Барселона, докато Реал ще има визита на Макаби Тел Авив.

Кори Уолдън и Огнен Кузмич помогнаха на гостите да овладеят инициативата в началото и да седнат на лидерското място. Силни изяви на Николас Лапровитола дадоха възможност на домакините да докарат нещата до равенство, но Куино Колом изстреля сърбите с 2 точки напред след 10 минути игра.

Гонитбата в резултата излезе на преден през по-голямата част от следващата четвърт. В края на полувремето обаче Уолдън напомни за себе си и оформи 45-40 в полза на „звездашите“ на полувремето.

При подновяването на играта Доуп Рейт и Джони О‘Брайънт дадоха тон на тима от Белград, който продължи да има предимство. На моменти Валтер Таварес, Габриел Дек и Трей Томкинс скъсяваха дистанцията на испанците. Огнен Добрич взе нещата в свои ръце и преди началото на последната десетка гостите поседоха с 8 точки.

Тенденцията се запази и във финалната част. При оставащи 5 секунди до края Джефри Тейлър и Томкинс доближиха „белите“ само до точка. В следващото нападение Колом трепна веднъж от наказателната линия. След това Керъл получи възможност да прати мача в продължение, но пропусна от средна дистанция и всичко свърши.

Кори Уолдън поведе сърбите към драматичния успех с 18 точки, Огнен Добрич остана с 13, Доуп Рейт се разписа с 10.

Руди Фернандес стана най-резултатен за мадридчани с 11 точки, по 10 добавиха Джефри Тейлър, Трей Томпкинс, Габриел Дек и Николас Лапровитола, който се отличи и с 10 асистенции.