Христо Захариев: Бяхме меки

Източник: Веселин Михайлов 18/01/2021 22:43
Христо Захариев: Бяхме меки basketball.bg

Левски Лукойл не успя да добави още една победа на своята сметка в НБЛ. Столичани отстъпиха при гостуването си на Черноморец Бургас със 75-93. Христо Захариев отново бе сред най-добрите за „сините“, но неговите усилия се оказаха крайно недостатъчни. Крилото записа на своята сметка 15 точки и 9 борби за 33 минути в игра.

Черноморец ни взе много борби в нападение през първото полувреме. Домакините имаха много бързи атаки, които ние не можахме да спрем. Мисля, че оттам дойде най-големият ни проблем в мача. Не ни изненада бързото темпо на бургазлии, защото такъв е техният стил. Ние знаехме това, просто не успяхме да им се противопоставим. На голямата почивка си говорехме, че трябваше да играем по-агресивно през второто полувреме. След почивката се представихме по-добре в защита, но като цяло бяхме меки и заради това загубихме“, коментира Захариев ефира на Max Sport 2.