Берое отново се справи с Партизан (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2021 15:43

Берое Стара Загора постигна трета поредна победа в Адриатическата лига. Селекцията на Таня Гатева отказа Партизан с 86-66 в среща от петия кръг. В зала „Общинска“ старозагорки нанесоха своя удар през второто полувреме и това се оказа достатъчно за щастливата развръзка. Така българките победиха сръбкините в два поредни дни, след като вчера надделяха с 86-54. В игра за настоящия носител на Купата на България се завърна Петя Бояджиева, но извън състава останаха Златка Маданкова, Сара Бут, Гергана Иванова и Анджела Делич.

Тимът от Стара Загора вече разполага с шест победи и два успеха, което продължава да го поставя на втората позиция в подреждането. Следващият мач за Берое в турнира е на 20 януари, когато ще приеме Цинкарна Целе.

Двата тима предложиха смяна на водачеството в началото. В този момент домакините включиха на друга скорост и довършиха първата част със серия от 17-8, дело на Жаклин Златанова, Виолина Кочева, Теодора Динева и Матея Тавич, за да дръпнат с 8 точки.

Ролите на паркета се промениха в следващия период, когато Бранка Лукович, София Олич и Мина Перичиш направиха така, че гостите да изравнят резултата. Последва размяна на успешни стрелби на голямата почивка светлинното табло светеше при 36-36.

След прекъсването старозагорки разсеяха съмненията за интригуващ мач и преднината им придоби двуцифрени изражения с помощта Карина Константинова, Радостина Димитрова, Тавич и Кочева. Сръбкините не успяха да реагират и преди началото на последната част българките се радваха на актив от 13 точки. В заключителната четвърт тимът от Стара Загора не допусна срив в своята игра и стигна до победата.

Теодора Динева поведе колоната на реализаторите за Берое с 20 точки, Карина Константинова записа 17. Виолина Кочева се отчете с 16 и 4 тройки, Матея Тавич регистрира 12 и 6 борби. Жаклин Златанова има 10 и 9 овладени под двата ринга топки.

Невена Вучкович отбеляза 17 точки за сръбкините, Мина Перичиш прибави 10.