Лука Дончич отчая Шарлът (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2021 11:09

Далас Маверикс изкова четвърта поредна победа в НБА. Селекцията на Рик Карлайл отказа Шарлът Хорнетс със 104-93 в „Спектрум Център“. „Маврите“ взеха нещата в свои ръце още в началото на мача и до края се срещнаха особени трудности. В игра за отбора от щата Тексас след дълго отсъствие се завърна Кристапс Порзингис, който бе контузен и се възстановяваше от операция в коляното. На сметката на Маверикс личат 6 успеха и 4 поражения, докато играчите на Джеймс Борего разполагат с баланс от 6 победи и 6 загуби. На 16 януари (събота) Далас ще гостува на Милуоки Бъкс, ден по-рано Шарлът ще бъде гост на Торонто Раптърс.

Силните изяви на Лука Дончич, Кристапс Порзингис и Тим Хардуей-младши  осигуриха възможността на гостите да си изградят солиден аванс още в дебютните минути. Постепенно Бобан Марянович показа на какво е способен и изстреля „маврите“ с 16 точки напред в края на първата четвърт.

Порзингис и Хардуей-младши нямаха спиране в следващата десетка и разликата на отбора от щата Тексас продължи да се движи в двуцифрените измерения. Гордън Хейуърд и Тери Роузиър се опитваха да оставят шансове за обрат на домакините, но този път Дончич се намеси и изведе Маверикс с 60-43 на голямата почивка.

При подновяването на играта Далас нямаше никакво желание да отстъпи контрола върху събитията на паркета и до финалната сирена запази двуцифрената си разлика, с което сложи точка на спора.

Лука Дончич показа на какво е способен в пореден мач от най-силното първенство. Словенецът блесна а победителите със своите 34 точки, 13 борби, 9 асистенции, 4 чадъра и 5 успешни изстрела отвъд дъгата. Тим Хардуей-младши записа 18 точки, Кристапс Порзингис завърши с 16 и 4 тройки при завръщането си.

Тери Роузиър бе над всички за „стършелите“ с 18 точки. По 16 добавиха Гордън Хейуърд и Пи Джей Вашингтон, който записа на сметката си 10 борби и 6 асистенции. Девонте Греъм навъртя 12 и 7 завършващи подавания.