Лейкърс с нова лекция в НБА (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2021 10:24

Лос Анджелис Лейкърс продължава с победите в НБА, след като триумфира за четвърти пореден и общо десети път. Действащите шампиони разгромиха Оклахома Сити Тъндър със 128-99 в „Чесапийк Енърджи Арена“. Баскетболистите на Франк Вогъл си свършиха работата още през първото полувреме и така постигнаха седма поредна победа като гости от началото на сезона, с което поставиха нов рекорд по този показател в своята история. Освен това калифорнийци нанесоха второ поредн поражение на „гръмотевиците“.

„Езерняците“ могат да се похвалят с 10 успеха и 3 поражения, а играчите на Марк Дейно имат 5 победи и 6 загуби. На 16 януари (събота) Лейкърс ще бъдат домакини на Ню Орлиънс Пеликанс, докато Оклахома ще приеме Чикаго Булс.

Антъни Дейвис бе под пара още от самото начало на мача и това се оказа достатъчно на гостите да наложат волята си. Домакините опитаха да противодействат и да стопят изоставането си чрез Шей Гилджъс-Алекзандър и Хамиду Диало, но Кайл Кузма и Монтрез Харъл оформиха 30-21 в полза на „езерняците“ преди началото на втората част.

Още във встъпителните минути на втората четвърт Леброн Джеймс се развихри и даде криле на калифорнийци, които се откъснаха с двуцифрен актив. До края на полувремето колебливите изяви на „гръмотевиците“ не пожънаха успех и тимът от Лос Анджелис си изгради преднина от 12 точки.

След подновяването на играта Денис Шродер, Джеймс и Дейвис допълнително улесниха задачата на Лейкърс и окончателно убиха интригата.

Леброн Джеймс даде тон на настоящите шампиони с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции, както и с 5 успешни шута от далечна дистанция. Монтрез Харъл записа 21 и 6 овладени под двата ринга топки, Антъни Дейвис се отчете с 18 и 7 овладени под двата коша топки. Денис Шрьодер реализира 14, Маркийф Морис регистрира 11 и 7 борби, Кентавиус Колдуел-Поуп остави 10 точки на сметката си.

Шей Гилджъс-Алекзандър стана най-резултатен за Оклахома със 17 точки, Айзея Роби добави 11, по 10 имат Джордж Хил и Алексей Покушевски.