Дий Бост и Монако громят в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2021 00:50

Дий Бост и Монако стартираха победоносно в Топ 16 на Еврокъп. Американецът с български паспорт и неговите съотборници спечелиха убедително при гостуването си на Нантер с 93-65 в мач от първия кръг в група А. Следващата среща за играчите на Звездан Митрович във втората по сила надпревара на Стария континент е на 19 януари, когато ще бъдат домакини на Уникаха Малага.

Гостите демонстрираха, че са по-добри още в началото на срещата и поведоха със 7 точки в края на дебютната четвърт. През втората „монегаските“ не отстъпиха инициативата и се оттеглиха при 46-29 в съблекалнята. След паузата ситуацията не се промени и двата тима доиграха спокойно мача.

Бост попадна сред титулярите и се задържа в игра 25 минути. За това време българският национал записа 5 точки, 1 борба и 4 асистенции. При стрелбата си гардът бе 1/2 от двойката и 1/6 от далечно разстояние.

От неговите съотборници Маркъс Найт записа 20 точки и 7 борби, Роб Грей допринесе за убедителната победа с 19 и 4 тройки. Деймиън Ингълс остави срещу името си 11 и 9 овладени под двата ринга топки, по 10 отбелязаха Джей Джей О‘Браян и Уилфрид Йегет, който регистрира и 10 овладени под двата коша топки.

Брайън Конклин стана най-резултатен за домакините с 14 точки, Крис Уорън добави 13, Айзея Кординие има 12.