Байерн изстрада победата срещу Зенит (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/01/2021 23:37
Байерн изстрада победата срещу Зенит (ВИДЕО) euroleague.net

Байен Мюнхен се върна на победния път в Еврлигата. Четата на Андреа Тринкиери излъга Зенит Санкт Петербург с 82-80 в среща от 19-ия кръг, изиграна в „Ауди Доум“. Германците изоставаха през първото полувреме, но във второто се върнаха и във финалните акорди стигнаха до триумфа, с което сложиха край на успешната поредица на руснаците от 3 поредни успеха в турнира на богатите.  Баварците заемат четвърта позиция в подреждането и могат да се похвалят с 12 победи и 7 загуби, а баскетболистите на Шави Паскуал са пети с 11 успеха и 6 поражения. На 15 януари (петък) Байерн ще посрещне Реал Мадрид, докато Зенит ще домакинства на Жалгирис.

Гостите стартираха по-успешно и поддържаха минимална разлика чрез Кевин Пангос и Артурас Гудайтис. Домакините не намериха отговор на играта им и след 10 минути игра руснаците поведоха с 6 точки.

Били Барън и Гудайтис даваха тон на участника във ВТБ Лигата през втората част, докато от другата страна Уейд Болдиин и Джейлън Рейнълдс поддържаха интригата. Впоследствие Матеуш Понитка, Андрей Зубков и Пангос помогнаха на Зенит да поведе на голямата почивка с 40-32.

След прекъсването Ди Джей Сили и Болдуин позволиха на германците да се докопат до равенството. Последва размяна на успешни стрелби и в края на третата десетка паритетът светеше на светлинното табло.

Възходът на баварците не спря и в заключителната четвърт. Владимир Лучич и Рейнълдс дадоха изведоха Байерн със 7 точки, но тройки на Остин Холинс, Зубков и Пангос възстановиха интригата. При по-малко от 2 минути до финалната сирена Пангос и Лучич изстреляха отбора от Мюнхен с 3 точки напред. Гудайтис намали с два точни наказателни удара, но Болдуин отговори с кош, а след това Пол Зипсър не сбърка от фаула и реши всичко.

Уейд Болдуин поведе германците със 17 точки, по 15 прибавиха Джейлън Рейнълдс и Владимир Лучич, Ди Джей Сили наниза 14.

Артурас Гудайтис блесна за руснаците с 22 точки, Кевин Пангос регистрира 17, Матеуш Понитка се отчете с 14, Андрей Зубков остана с 11.