Александър Янев над всички при победа на Бърно в Чехия

Източник: Веселин Михайлов 13/01/2021 22:38

Александър Янев и Бърно прекъснаха лошата си серия от четири поредни загуби в шампионата на Чехия. Българинът и неговите колеги спечелиха при визитата си на Острава с 80-64 в отложен мач от осмия кръг. Играчите на Любомир Ружичка вече разполагат с девет победи и осем поражения, което ги нарежда на петата позиция във временното класиране. Двата отбора ще се срещнат отново, но този път на 16 януари (сряда) в Бърно.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Basket Brno (@basketbrno)

Първата четвърт премина през доста обрати и домакините се оттеглиха с 4 точки в нейния край. Тимът от Бърно продължи да води в резултата и на полувремето се откъсна при 37-32. След прекъсването Янев и компания не намалиха оборотите и по този начин триумфираха.

Янев попадна в стартовата петица и оправда напълно доверието на своя треньор. Българският национал се превърна в топреализатор и имаше ключова роля за победата. Тежкото крило регистрира 16 точки, 3 борби и 1 асистенции za 24 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 3/5 от средна дистанция, 2/3 отвъд дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Виктор Пулпан завърши с 15 точки, 12 борби и 5 асистенции. Радек Франски вкара 14.

Юстъс Алън реализира 21 точки за домакините.