ЦСКА спря Жалгирис (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/01/2021 21:46
ЦСКА спря Жалгирис (ВИДЕО) euroleague.net

ЦСКА Москва се върна към успехите в Евролигата. Селекцията на Димитрис Итудис надигра Жалгирис с 83-73 в мач от 19-ия кръг. В „Мегаспорт Арена“ руснаците бяха в ролята на лидери през цялата среща и спряха успешната серия на своите съперници от 6 поредни победи в турнира на богатите. Московчани остават на върха в класирането с 15 успеха и едва 4 поражения, докато играчите на Мартин Шилер са седми с 11 победи и 7 поражения. На 15 януари (петък) ЦСКА ще приеме Барселона, а литовците ще бъдат гости на Зенит Санкт Петербург.

Никола Милутинов наложи надмощието си под коша и това даде импулс на домакините, които взеха връх в резултата. Томас Уокъп вдъхнови гостите към обрат, но Майк Джеймс пое диригентската палка и изстреля руснаците със 7 точки напред в края на първата десетка.

Йоханес Войтман и Дарън Хилиард поеха функциите на реализатори през втората част и московчани направиха аванса си двуцифрен. В следващите минути се осети присъствието и на Торнике Шенгелия, който оформи 45-32 в полза на „армейците“ след 20 минути игра.

При подновяването на играта участникът във ВТБ Лигата продължи диктува събитията на паркета и запази комфортния си аванс. Епизодичните изяви на Мариус Григонис даде надежди на литовците за нов обрат и редуцира пасива им само до 8 точки преди началото на последния период. В заключителната четвърт ЦСКА запази контрола върху събитията на паркета и стигна до успеха.

Майк Джеймс се отличи за руснаците с 21 точки, Торнике Шенгелия записа 18 и 7 борби. Дарън Хилиард отбеляза 17, Йоханес Войтман остана с 11, Никола Милутинов финишира с 10 и 14 овладени под двата ринга топки.

Мариус Григонис стана най-резултатен за „зелените“ с 16 точки, Томас Уокъп отбеляза 14, по 11 добавиха Лукас Лекавичус и Найджъл Хейс.