Цветомир Чернокожев със страхотен мач за Левице

Източник: Веселин Михайлов 13/01/2021 20:47

Цветомир Чернокожев и Левице претърпяха втора поредна загуба в елита на Словакия. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при гостуването си на Хаднлова със 100-87 в среща от 27-ия кръг. Баскетболистите на Михаил Мадзин имат 13 победи и 8 поражения, с което продължават да се намират на върха във временното класиране в словашкото първенство. Следващият мач за Чернокожев и компания е на 27 януари, когато ще гостуват на Приевидза.

Началото на мача беше равностойно, но домакините успяха да се откъснат със 7 точки след 10 минути игра. Отборът от Хандлова не показа колебание през втората част и увеличи преднината си, за да поведе на полувремето с  58-45.

При подновяването на играта гостите увеличиха оборотите и в края на третата четвърт изоставаха само с 9 точки. „Патриотите“ направиха мача още по-интересен във финалния период и редуцираха своето изоставане още повече, но техните съперници удържаха победата.

Чернокожев влезе от пейката, но това не му попречи да изиграе един от най-силните си мачове през този сезон. Българският поведе колоната на реализаторите за „жълто-зелените“. Крилото блесна с 25 точки, към които прибави 3 борби и 1 чадър за 31 минути игра. При стрелбата си той бе 8/8 от близка дистанция и 3/6 от далечно разстояние.

Симон Крайчович се отчете със 17 точки, 9 борби и 9 асистенции за „патриотите“. Хенри Уейд-Чатман наниза 16, Виктор Юречек добави 11 и 9 овладени под двата ринга топки, Дейвид Абрам вкара 10.

Никола Ракочевич изригна за победителите с 25 точки и 5 тройки, Александър Жечевич прибави 24 и 13 борби. Саша Янкович приключи с 21 и 5 успешни изстрела зад дъгата.