Васил Евтимов: Моят отбор не заслужаваше да спечели този мач

Източник: basketball.bg 12/01/2021 11:00
Васил Евтимов: Моят отбор не заслужаваше да спечели този мач basketball.bg

Черноморец Бургас прекъсна негативната си серия от три поредни загуби в НБЛ. Пред своя публика „акулите“ спечелиха срещу Черно море Тича със 79-67. Наставникът Васил Евтимов не остана доволен от начина, по който „акулите“ са подходили през второто полувреме.

„Играхме баскетбол 23 минути. В последните 17 това не беше баскетбол. Ние подценихме Черно море Тича и поздравявам момчетата, защото дойдоха и се биха до края. Показаха истински характер. Моят отбор не заслужаваше да спечели този мач. Това е непрофесионална грешка от страна на моите играчи. Не може с такова безхаберие да се отнасяме към съперника. Преди срещата казах, че това са млади момчета, които ще дойдат за победа. По същия начин стана и във Варна, където чакахме до последно да спечелим и накрая загубихме.

Вече стъпваме в период от шампионата, в който те трябва да израснат като играчи, за да може когато мачът е в наши ръце, да си го вземем. Чакаме някой да ни подари мача и в момента това е основният проблем. Исках да пусна в игра момчетата от пейката, но тези от стартовата петица не се стараха както трябва и не ми оставиха избор. Хубавото е, че победихме, това е четвърти успех за нас. Предстоят ни два тежки мача с Рилски спортист и Левски, но ако играем по този начин, ще е много грозна гледка.“

За победата на Черноморец говори и Константин Коев. Капитанът на бургазлии бе близко до трипъл-дабъл със своите 7 точки, 10 борби и 7 асистенции.

„Тежък мач, но ние си го направихме такъв. Разочарован съм от играта ни през второто полувреме, защото Черно море направи серия от 16:0, което е недопустимо. Варненският тим е в доста съкратен състав в момента. С амбициите, които имаме, не можем да си позволяваме да правим такава големи амплитуди в играта. Надявам се да поправим това, защото ще ни коства много занапред.“