Дий Бост свърши доста работа при важен успех на Монако (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/02/2020 23:41

Дий Бост и Монако стартираха участието си с победа в турнира за Купата на Лидерите във Франция. Американецът с български паспорт и неговите съотборници отказаха Нантер с 82-70 в последния четвъртфинал, изигран в „Дисни Арена“, Париж. Така селекцията на Саша Обрадович си проправи път до полуфиналите, където ще срещне Дижон, който по-рано елиминира Бург ан Брес със 104-79. Мачът е утре (15 февруари) от 21 часа и 30 минути.

Символичните домакини взеха минимална преднина в края на първата четвърт, а през втората продължиха да увеличават аванса си и на полувремето се изстреляха при 46-36. След прекъсването „монегаските“ не отстъпиха водачеството и удържаха победата.

Бост попадна в стартовата петица и бе с основна роля за важния успех на неговия тим. Българският национал се отличи с 10 точки, 4 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка 29 минути престой на паркета. При стрелбата си гардът бе 2/6 от средно разстояние, 1/2 зад арката и 3/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

За победителите Якуба Уатара се отчете с 22 точки и 7 борби, към които прибави и 6 тройки. По 10 вкараха Джей Джей О‘Браян и Ландинг Сане.

За символичните гости Далас Мур реализира 16 точки.