Алипиев и Лойола с нова грешна стъпка при колежаните

Източник: Веселин Михайлов 14/02/2020 10:10
Алипиев и Лойола с нова грешна стъпка при колежаните lmulions.com

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт допуснаха пето поредно поражение в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници отстъпиха пред Бригам Йънг с 54-77 в мач, изигран в "Герстен Павилион", Лос Анжелис. Баскетболистите на Майк Дънлап вече разполагат с 8 победи и 17 загуби, а балансът им в конференцията West Coast в Малибу е 2 успеха и 9 поражения. Следващата среща за Алипиев и компания е на 15 февруари (събота), когато ще бъдат гости на Санта Клара.

Гостите овладяха инициативата и в края на първото полувреме се оттеглиха с аванс от 8 точки, а след паузата не отстъпиха инициативата и по този начин убиха напълно интригата.

Алипиев влезе от пейката и се задържа в игра 9 минути, за които регистрира 2 точки и 1 борба. При стрелбата си гардът бе 1/1 от средна дистанция.

Мачът се оказа по-специален за Илай Скот, който отбеляза 18 точки и вече има 1001 на сметката си за „лъвовете“. От неговите съотборници Кели Лулпепе реализира 15.

За победителите Алекс Барчело наниза 18 точки, включително и 6 точни изстрела зад дъгата. Ти Джей Хоус отбеляза 17 и 4 тройки.