Любомир Минчев: Така не бях виждал отбора много отдавна

Източник: basketball.bg 24/01/2020 14:05
Любомир Минчев: Така не бях виждал отбора много отдавна Берое Стара Загора

Берое Стара Загора се върна към победите в шампионата при мъжете. В зала „Общинска“ старозагорци отказаха Академик Бултекс 99 с 94-75 и вече делят трета-четвърта позиция във временното класиране с Рилски спортист. Старши треньорът Любомир Минчев бе лаконичен след срещата.

Смятам, че играхме много добре, особено през първата част. Бяхме пределно концентрирани. Така не бях виждал отбора много отдавна. Смятам, че заслужено имахме комфортна преднина на полувремето. Изненадан съм, че Станимир Маринов се включи толкова добре още от самото начало. Това определено ни помогна.

Успехът на „зелено-белите“ коментира и Иван Лилов. Гардът се отчете с 11 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В първите минути бяхме затруднени значително от тяхната 100-процентова успеваемост от зоната на трите точки. След това обаче през втората част успяхме да отворим голяма разлика. Имахме да им връщаме след наистина тежката загуба в Пловдив.