Алипиев и Лойола се върнаха на победния път отвъд океана (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 24/01/2020 09:50
Алипиев и Лойола се върнаха на победния път отвъд океана (ВИДЕО) lmulions.com

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт прекъснаха негативната си серия от четири поредни поражения в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници отказаха Портланд Юнивърсити със 77-65 в мач, изигран в "Герстен Павилион", Лос Анжелис. По този начин баскетболистите на Майк Дънлап вече имат 8 победи и 12 загуби, а балансът им в конференцията West Coast в Малибу е 2 успеха и 4 поражения. На 25 януари (събота) Алипиев и компания ще бъдат домакини на Сейнт Мери.

Домакините установиха контрол на паркета през първото полувреме и на голямата почивка излязоха напред с 37-28. След паузата „лъвовете“ не отстъпиха водачеството и стигнаха до триумфа.

Алипиев този път се включи пейката и се задържа в игра 10 минути, за които остави срещу името си 3 борби, но не успя да се разпише. При стрелбата си гардът бе 0/2 от тройката.

За победителите Кели Лулпепе се отчете с 24 точки, 8 борби и 4 точни изстрела зад арката. Паркър Дорч реализира 20, Джордан Бел вкара 13.

Джо Джо Уокър наниза 17 точки за гостите, Айзея Уайт добави 13.