Везенков и Олимпиакос се издъниха на руска земя (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 23/01/2020 23:44
Везенков и Олимпиакос се издъниха на руска земя (ВИДЕО) euroleague.net

Александър Везенков и Олимпиакос се отдалечиха от участие в плейофите на Евролигата, след като допуснаха 13-а загуба. Българинът и неговите съотборници отстъпиха пред Зенит Санкт Петербург с 91-87 в мач от 21-ия кръг, изигран в „Сибур Арена“. Руснаците се откъснаха през третата част и до края на позволиха обрат. Баскетболистите на Йоргос Барцокас имат в актива си и 8 победи, като останаха на 13-то място, докато играчите на Жоан Плаза са 16-и с баланс от 7 успеха и 14 поражения. На 30 януари гърците ще приемат Саски Баскония, а Зенит ще гостува на Барселона.

Гостите поддържаха минимална разлика през първата четвърти и в нейния край успяха да се оттеглят с 3 точки. Във втората гонитбата продължи, но домакините постепенно обърнаха хода на събитията и на голямата почивка поведоха с 45-43.

След паузата руснаците не отстъпиха инициативата и започнаха да трупат комфортна разлика, която преди последната част стигна до 8 точки. Във финалната десетка тимът от Санкт Петербург продължи да бъдат в ролята на лидер и предотврати опитите на гърците за обрат, с което наклони везните в своя полза.

Везенков попадна в стартовата петица и престоя в игра 15 минути, за които регистрира 7 точки, 2 борби, 1 борба и 1 открадната топка. При стрелбата си крилото бе 2/3 от средна дистанция и 1/3 отвъд дъгата.

Василис Спанулис изригна за „червените“ с 31 точки, към които добави още 7 асистенции и 5 успешни изстрела отвъд дъгата. Йоргос Принтезис и Костас Папаниколау добавиха по 20, като първият се отличи със 7 овладени под двата ринга топки, а вторият с 4 тройки.

За победителите Евгени Воронов реализира 21 точки, Густаво Айон има 15, Уил Томас остана с 10.